Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


Verslas
MOTERŲ LYDERYSTĖ
C. Luzio: moteris užkniso korporatyvinė Amerika
Niujorke, JAV, veikiančios moterų karjeros skatinimo platformos „Luminary“ įkūrėja ir vadovė Cate Luzio nemėgsta stereotipinės skirties tarp vyrų ir moterų. IQ biuro Vašingtone vadovei Liepai Žeromskaitei ekspertė pabrėžė, jog kiekvienam reikia suteikti vienodas galimybes įrodyti, kad gali būti geru vadovu.
Aktualijos
NAUJOJI EUROPOS KOMISIJA
U. von der Leyen bėdos dėl moterų
Ursulos von der Leyen planai naująją Europos Komisiją padaryti progresyvią ir užtikrinti lyčių pusiausvyrą bliūkšta. Dauguma ES valstybių, tarp jų ir Lietuva, spjovė į jos prašymą atsiųsti vyro ir moters kandidatūrą į naująją Komisiją.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Astravo AE antrasis blokas, antiizraelietiškų organizacijų derybos ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Seimo komitetas nepritarė siūlymui didinti mokytojų algas trečdaliu
Aktualijos
LYČIŲ LYGYBĖS INDEKSAS
Lietuva lyčių lygybės indekse pakilo iš 20 vietos į 17-ąją
Lietuva padarė pažangą siekiant lyčių lygybės, tačiau vis dar atsilieka nuo Europos Sąjungos (ES) vidurkio, rodo Europos lyčių lygybės instituto
Aktualijos
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJA
Lietuva lyčių lygybės indekse kopia vis aukštyn: 6 vieta – Europoje, 9 vieta – pasaulyje
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praneša, kad Pasaulio ekonomikos forumas paskelbė „Global Gender Gap Report 2023“ ataskaitą, kurioje lyčių lygybės srityje Lietuva užima 6-tą vietą Europoje ir 9-ą vietą pasaulyje.
Verslas
LYČIŲ LYGYBĖ
Didžiausių Lietuvos bendrovių valdybose dominuoja vyrai. Kas jų duris užtrenkia moterims?
Penkiasdešimties didžiausių Lietuvos įmonių valdybose iš viso dirba 200 narių, tačiau moterų iš jų yra 40 (20 proc.). 23 valdybose
The Economist
PASAULIS 2023. KINIJA
Moterims reikia balso: Kinijos moterys toliau kovos, kad būtų išgirstos
Kinijos komunistų partijai nereikia tvirtos, energingos pilietinės visuomenės. Nuomonių skirtumas paprastai užgniaužiamas. Visuomenės protestai reti. Bet viena problema tebekelia visuomenės pyktį ir skatina reikalauti permainų – tai moterų teisės.
The Economist
PASAULIS 2023. KINIJA
Nieko apie mus be mūsų: Kinijos moterų pyktis gali vesti į geresnę ateitį
Kinijos moterys dėl daug ko pyksta ir vis dažniau išdrįsta tą pyktį išreikšti. Dvi plačiausiai Kinijos socialiniuose tinkluose 2022 m. nuskambėjusios istorijos buvo susijusios su jomis. Viena apie moterį, kuri buvo rasta prirakinta trobelėje – parduota ir skriausta, pagimdžiusi aštuonis vaikus. Kita apie Tangšane, šalies šiaurėje, seksualiai priekabiavusį vyrą, kuris su aštuoniais draugais restoranėlyje sumušė keturias moteris už tai, kad juos atstūmė. Nors tai nebuvo įprasti atvejai, jie simbolizuoja, kokį smurtą ir skriaudas Kinijoje iki šiol patiria moterys.
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Kodėl moterys – paslėptas Japonijos turtas
Japonijos ūkio ateitis priklauso nuo moterų, sako buvusi lyčių lygybės ministrė Mori Masako.
Verslas
IQ VERSLAS
Kodėl Lietuvos įmonių valdyboms reikėtų daugiau moterų?
50 didžiausių Lietuvos įmonių valdybose iš viso dirba 200 narių, tačiau moterų iš jų yra 40 (20 proc.). Ši tendencija pastebima ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kas trukdo moterims užimti aukščiausius vadovaujamuosius postus versle ir ką reikėtų daryti, norint šias kliūtis pašalinti? Apie tai „IQ Verslas“ kalbasi su investuojančių moterų klubo „W invest“ ambasadore, MJJ fondo direktore Kotryna Stankute-Jaščemskiene ir WALLESS advokatų kontoros vadovaujančia partnere, advokate Dovile Burgiene.
Aktualijos
LYČIŲ LYGYBĖ
Lygybės indeksas: Lietuvos įvertinimas kilo labiausiai, bet liko 20-oje vietoje
Lyčių lygybės srityje Lietuvos įvertinimas per metus kilo daugiausiai, bet indekso lentelėje ji liko toje pačioje 20-oje vietoje.
Komentarai
KOMENTARAS
Ar vyrai vadovai taps retenybe?
Analizuoti visuomenės nuostatas įvairiais klausimais būna nepaprastai įdomu, nes nuolat kyla klausimų, kaip jos apskritai susidarė ir kodėl jos vis
IQ Tema
IŠ PIRMŲ LŪPŲ
L. Sadid: Afganistano ateitis – juoda ir tragiška
Gerai Briuselyje žinomos afganistanietės žurnalistės Lailumos Sadid gyvenimas vertas knygos. Bet tai nebūtų nuotykių romanas. Tai būtų drama, kurią jau daugiau nei 40 metų išgyvena visas Afganistanas. IQ biuro Briuselyje vadovas Evaldas Labanauskas su L. Sadid kalbėjosi apie jos ir visos šalies gyvenimą iki talibų, valdant jiems, po jų ir dabar, kai jie grįžo.
ŽYMA
LYČIŲ LYGYBĖ